29 Ocak 2009

liste.

listelerin hayatımda önemli bir yer kapladığını fark ettim. planlı yaşamayı sevdiğimden değil. mesela sevdiğim şeylerin listesini yapmaya bayılırım. sevdiğim filmler.. sevdiğim kitaplar.. sevdiğim kızlar.. filan. blogun sağ tarafına sevdiğim 'şey'lerin kısa bir listesini yaptım.
the big lebowski. özgün geldi bugün; biraz oturduk, geyik yaptık, darbuka çaldık, gitti. giderken ona izlemesi için the big lebowski'yi verdim. "bak eve gidince bunu izle. sonra beraber izleriz. ikinci izleyiş daha zevkli oluyor, hem beraber izlersek daha da zevkli olur çünkü." özgün'ü de severim.
eloise bir kitap tavsiye etti bana, dediğine göre o kitabı da listeme koyarmışım. gerçi o tam olarak öyle demedi, dedi ki: "sana bi kitap söylicem ve bayılacaksın öleceksin biteceksin. kitabı başucu kitabın yapacaksın. ama söylemicem." neyse, sonuçta söyledi: 'from a to x'. zevkine çok güvenirim, evde de canım sıkılıyordu; koştum hemen d&r 'a. yoktu kitap. sonra eve geldim. ama gelirken koşmadım.

2 yorum:

 1. Adsız29.1.09

  liste yapmak güzeldir.yani bence..tatilin başında da yapmak istediğim şeylerin listesini çıkarmaya başladım.uzun süre bitmez bu liste.amma çok şey istiyormuşum ben de.

  //ve yazın o kadar içten olmuş ki bunları yazabilmemi sağladı.tebrik ederim.

  -hüsamettin or-

  YanıtlaSil
 2. bu blog'da asıl istediğim; içimdeki içten duyguları karşı tarafa aynı içtenlikle iletebilmekti. ne mutlu bana. teşekkür ederim. listeler güzel şey.

  YanıtlaSil